Jaunumi

Melnbaltas vannas istabas dizaina nianses.

Nav nekas pārsteidzošs, ka jau ne pirmo reizi melnbaltais dizains kļūst mega-populārs ne tikai starp dizaineriem, bet arī starp klientiem. Galu galā, vienkrāsains interjers vienmēr uzsver īpašnieka stilu un gaumi un izsmalcinātu pieeju dizaina izveidē savās mājās. Varbūt tas ir saistīts ar to, ka panākt līdzsvaru interjerā ar divām diametrāli pretējām krāsām ir ļoti grūti. Izveidot harmonisku tēlu tik daudzfunkcionālā telpā kā vannas istaba, izmantojot vienkrāsainas krāsas tiešām ir grūti, bet iespējami.

Melnbalti toņi – pretstatu pievilkšanās.
Melnā un baltā toņa krāsu spektrs  jau  sen ir piesaistījis dizainerus no visas pasaules. Un ne tikai tādēļ,  ka "pretstati pievelkas". Vienkrāsains dizains vienmēr ir pievērsis savu uzmanību, jo tas izstaro stilu, greznību un izsmalcinātību, bet, pie nosacījuma, ka balanss starp telpas tumšo un gaišo pusi ir veiksmīgi saglabāts. Sabojāt interjeru var nepareizi izvietojot akcentus, melnā dominance telpā ar nepietiekamu apgaismojumu un pat ar nepiemērotu melnbaltu toņu izvēli, jo šīm krāsām ir daudz variāciju.


Daudzus gadsimtus dizaineri visā pasaulē izmantoja melnbaltās krāsas kombinācijas, lai radītu ekskluzīvus attēlus, kas piepildīti ar drosmi un greznību, izsmalcinātību  un pat dramatismu. Atrast tumšā un gaišā toņa pareizu balansu nav viegli, bet, ja šī kombinācija ir veiksmīga, tad interjers ilglaicīgi piesaistīs apbrīnotāju skatu, jo vienkrāsains dizains vienmēr ir trendā.
Tātad, kāpēc melnbaltais interjers periodiski kļūst par visdažādāko ēku, tai skaitā utilitārisma, populāru risinājumu? Kādas asociācijas rodas, ja redzat divu pretstatu mijiedarbību? Vīrietis un sieviete, iņ un jaņ, diena un nakts, gaisma un tumsa. Vai varbūt zebra vai šaha dēlis, vecs kino vai biznesa stils? Neatkarīgi no tā, kāds ir melnbaltā motīva izmantošanas mērķis vannas istabas dizainā, harmonisku aliansi varēs radīt tikai rūpīgi apsverot telpas iespējas (formu, izmēru, izkārtojumu) un sava personīgā melnbaltās estētikas redzējuma.


Vannas istabas apdares nianses melnbaltajā krāsu gammā.
Nav lieki atcerēties, ka baltā krāsa spēj vizuāli paplašināt telpas robežas, "izlīdzināt" arhitektūras un apdares nepilnības, dzēst asimetriju vai slēpt nepilnības. Ar melno krāsu, situācija ir tieši pretēja - tās pārpilnība var radīt nomācošu noskaņu, vizuāli samazināt telpu, izcelt telpas neveiksmīgās vietas. Tāpēc ir tik svarīgi pareizi ievietot akcentus interjerā - vajadzīgo uzsvērt un neveiksmīgo paslēpt.


Jo mazāka ir telpas platība, jo tās griesti ir zemāki, jo vairāk baltās krāsas ir jābūt tās dizainā. Melno toni var izmantot tikai, lai uzsvērtu ideālu formu, skaistu santehniku, oriģinālus piederumus. Melnbalto druku labāk izmantot mazos izmēros,  un tikai, lai akcentētu jebkādu virsmu. Pat nelieli, fragmentāri melni plankumi uz balta fona rada satriecošu efektu, mainot telpas tēlu līdz pat neatpazīstamībai. Mazas vannas istabas noformēšanai palīdzībā var nākt spoguļi un citas spīdīgas virsmas, caurspīdīgi stikla ieliktņi un starpsienas. Cīņā par telpas vizuālo paplašināšanu (ja jau nav fiziskas iespējas palielināt telpu), visi līdzekļi ir labi!

 

28.08.2017